bgtop
Preses relīze: Kā mazumtirgotājam veiksmīgi attīstīties, kad ar zemu cenu vairs nevar konkurēt?

 

Rīga, 13.04.2018

Kā  mazumtirgotājam veiksmīgi attīstīties, kad ar zemu cenu vairs nevar konkurēt?

Daudzi vietējie pārtikas un nepārtikas preču mazumtirgotāji un ražotāji pašlaik saskaras ar problēmu. Ierastie, iedarbīgie mārketinga rīki, piemēram, cenu atlaides un akcijas vairs nedod gaidīto efektu tāpēc,  ka  jākonkurē ar  interneta veikaliem.  Savukārt mazumtirdzniecības milžu  - zemo cenu līderu ienākšana Latvijas tirgū, ko ar bažām gaida vietējie mazumtirgotāji un  ražotāji, visticamāk, pamatīgi satricinās  tirgu, un  daudziem mazumtirgotājiem var kļūt par nāves spriedumu.

Mazumtirdzniecības nozare visā pasaulē, Eiropā un arī Latvijā pašlaik piedzīvo būtiskas  pārmaiņas. Galvenie iemesli  tam ir - tirdzniecība arvien vairāk noris internetā, un līdz ar to samazinās pircēju skaits  fiziskajās tirdzniecības vietās un  veikalos, kā arī pēdējos gados ir krasi mainījušās  pircēju/patērētāju vērtības un ieradumi. Lai mazumtirgotājs jaunajā  situācijā varētu veiksmīgi  attīstīties, ir jāizmanto pavisam citas biznesa stratēģijas. 

Labā ziņa ir tā, ka pašlaik mazumtirgotājs var veiksmīgi  attīstīties, pārmaiņas tirgū izmantojot savā labā – sava biznesa attīstībai. Ir  jābūt elastīgam, precīzi jāzina, kur    atrodas  pircējs gan fiziskajā,  gan digitālajā telpā, jāzina sava patērētāja vērtības, ieradumi un nepieciešamības, un, protams, jāatbild šim pieprasījumam gan ar produktu, gan  zīmolu.

Sniegt vietējam mazumtirgotājam atslēgu uz jauno tirgu - ar šādu mērķi 25. aprīlī Rīgā viesosies viens no Eiropā novērtētākajiem mārketinga ekspertiem, pircēju/patērētāju uzvedības pētnieks Kens Hjūzs  un vadīs  mazumtirdzniecības digitālās stratēģijas darbnīcu “Retail Rewired” gan ar lekcijām, gan praktiskām nodarbībām.  Kens Hjūzs, kam ir starptautiska pieredze, strādājot ar pasaulē zināmiem zīmoliem, skaidros mazumtirgotājiem īpaši aktuālus jautājumus, piemēram,  kā uzņēmumam radīt savu tēlu digitālajā  vidē un kļūt vispamanāmākajam, uzticību  raisošākajam, intriģējošākajam. Darbnīcā arī  tiks stāstīts  par to, kādas tehnoloģijas un rīki pašlaik ir vismodernākie  Eiropā,  mazumtirgotājam izdevīgākie un efektīvākie, kā tos pareizi pielietot, apmierinot mūsdienu pircēja/patērētāja vēlmes un pieprasījumu.

Tiks runāts par  ikvienam mazumtirgotājam ļoti svarīgu jautājumu - ko  darīt situācijā, kad ierastie trade marketing triki vairs nestrādā. (Klasisks piemērs, cilvēki pie kases vairs neveic  spontānos pirkumus, jo ir iegrimuši viedierīcēs.)  Kens Hjūzs šajā situācijā iesaka izmantot zelta resursu  pircēja maņas – smaržu garšu, redzi, tausti,  mārketinga  eksperts  atklās  iedarbīgākos trikus.

Kena Hjūza darbnīcas apmeklētāji varēs arī gūt vērtīgas zināšanas   - kā strādāt ar tūkstošgades un pēctūkstošgades  pircējiem un patērētājiem - cilvēkiem, kas vērtību piešķir  pašu piedzīvotajam, izbaudītajam,  materiālajām vērtībām dodot   otršķirīgu nozīmi.

Kena Hjūza vadītā mazumtirdzniecības digitālās stratēģijas darbnīca norisināsies 2018. gada 25 aprīlī, Rīgas Brīvostas pārvaldes konferenču centrā.  Latvijā to organizē starptautiskā organizācija ECR (Patērētāju vēlmju novērtēšanas iniciatīva Baltijas valstīs).

Darbnīca būs īpaši noderīga mazo un vidējo uzņēmumu vadītājiem, pārdevējiem,   biznesa attīstības,   mārketinga departamentu   darbiniekiem. Ļoti vērtīga šī darbnīca būs tiem, kas  strādā vai attīsta biznesu ātrās aprites preču  sektorā - preces  mājai un  dārzam,  elektroinstrumenti, tehnika, sabiedriskā ēdināšana,  aptiekas,  programmnodrošinājuma,  personifikācijas pakalpojumu uzņēmumiem u.c.

Detalizētu darbnīcas dienas kārtību, kā arī biļešu iegādes iespējas var apskatīties www.ecr-baltic.org

  

bgtop